Pross Pöialpoiss

20.00 

Pross on keraamiline ja maalitud peene pintsliga. Pöialpoisi  suuruseks  on 6 x 3 cm. Tagumisel küljel prossinõel. Pilkupüüdev aksessuaar mantlil.

Pisikest elavat pöialpoissi on nimetatud ka Euroopa koolibriks, sest ta on Euroopa laululindudest kõige pisem, kaaludes vaid 5- 6,5 g. Selle linnu ilu on kujutlematu: üle lagipea läheb tal kitsa musta äärisega kuldkollane triip. Isalinnul on see kukla pool punaka varjundiga. Tiibadel on kaks valget vööti, selg on rohekas, alapool kreemjasvalge.
Seda väikest linnukest näeme alalises nobedas liikumises, enamasti okaspuude võrades. Vahel ripub ta oksa küljes, selg allapoole, nagu tihane. Sügisel ja talvel liitub sageli tihaste segasalkadega. Inimese suhtes on ta usaldav, rahulikult seisvale inimesele läheneb mõne meetri kaugusele ja tegutseb seal vabalt ja julgelt. Pöialpoiss alustab hommikul laulu 30-50 minutit enne päikese tõusu, õhtul lakkab laulmast juba tükk aega enne päikese loojumist. Tema laulu kuuleme juba veebruari lõpul, kevade poole üha rohkem ja sagedamini. 

Laost otsas

Kategooriad: , , , Brand:
Ostukorv
Scroll to Top